ferences logo

Anyóssuli és társai

Bemutatkozás

Pigler Anna vagyok, három kisgyermek édesanyja, eredeti hivatásomat tekintve tanár. Gyermekeim születése előtt angoltanárként először különböző nyelviskolákban, majd egy budai középiskolában dolgoztam, ám az idő előrehaladtával egyre inkább tanítványaim „emberi működése” kezdett érdekelni. Harmadik gyermekem születése után rátaláltam a Semmelweis Egyetem mentálhigiénés és szervezetfejlesztő szakember képzésére, és 2014. júniusában sikeresen diplomáztam a szakon.

„Az élethez bátorság kell” – halljuk gyakran, már szinte közhelyszerűen. De bátorság elsősorban nem ahhoz kell, hogy céljainkat és álmainkat elérjük, hanem ahhoz, hogy megtudjuk, mi hajt feléjük: hogy szembenézzünk és találkozzunk önmagunkkal, erényeinkkel, hibáinkkal, veszteségeinkkel és örömeinkkel. Ezek a találkozások gyakran fájdalmasak, és egyben örömteliek is, mert az értékes tudás által mindig egy lépéssel közelebb kerülünk magunkhoz és másokhoz.

A Kilátó Mentálhigiénés Központban egyéni beszélgetésre és csoportos önsegítő-önismereti csoportokban várom az idefordulókat.

 

Született Budapesten, 1968. január 30.-án

Szolgálatot teljesít Mányon 2005-től.

Guba Imre

Négygyermekes keresztény családból származom, ahol harmadikként láttam meg a napvilágot. Szüleim hite és életpéldája erősen hatott rám, de kamaszként megtapasztaltam, hogy a hit nem „örökölhető”, vagyis nekem is meg kellett küzdenem a sajátomért, ami persze kegyelem.  Eddigi kalandos életpályám főbb állomásai: 

Sopronban végeztem faipari mérnökként 1991-ben. 

Ezután a Gödi Piarista Szakiskolában asztalos és ács tanulókat tanítottam elméleti és gyakorlati tárgyakból. 

1995-98 között kispapként tanultam teológiát a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán, amit utána ugyanott, csak levelező tagozaton fejeztem be. 

1999-ben nősültem meg, ekkor költöztünk feleségemmel, Judittal, Mányra. Négy gyermekünk van: Dávid (2000), Dorka (2002), Anna (2004) és Gergely (2006). 

Jelenleg a Szent József Műhely Bt. tagja vagyok, ahol ács és asztalos munkákat valamint szigetelési munkákat végzünk, szándékunk szerint imádságos lelkülettel és a Gondviselésre hagyatkozva. Ez része diakónusi szolgálatomnak is: olyan helyekre is eljuttatni az Örömhírt, felszentelt szolgaként, ahová a papok nem jutnak el. Örömmel veszek részt az Egyházközség életében is, látva nap, mint nap, ahogyan a Jóisten formálja a Közösséget.

Oszd meg a barátaiddal:
Ferencesek pecsét
Magyarok Nagyasszonya Ferences Rendtartomány
© 2024 Ferencesek - Pax et bonum
Ferencesek
Magyarok Nagyasszonya Ferences Rendtartomány
© 2024 Ferencesek - Pax et bonum